Calendar

May
20
Mon
Northants Masters VI – Week 5
May 20 @ 8:00 pm – 10:30 pm

Premier Division @ The Red Lion

20:00     Andy Chambers vs Lorin Clough

20:45     Jason Neal vs John Tyson

21:30     Stephen Coleman vs Damian Coates

22:15     Richard Botterill vs Martin Atwill

Division 1 @ The Cardigan Arms

20:00     Dave Evans vs Jim Thomson

20:45     Dave Sadler vs Dunc Harris

21:30     Chas Peel vs Ben Foster

22:15     Matthew Thomson vs Simon Coleman

Division 2 @ Crown & Anchor

20:00     Leigh Holmes vs Jason Dunkley

20:45     Ian Jellis vs Nick Faulkner

21:30    Stew Greenaway vs Kevin Ayres

22:15     Mary Leeming vs Keith Thomson

Division 3 @ Rose & Crown

20:00     Iestyn Pocock vs Gary Tipping

20:45     Norm Reynolds vs Rob Scarrott

21:30     Phil York vs Mark Dickerson

Division 4 @ Headlands

20:00     Alan Taylor vs Tony Britten

20:45     Jon Coe vs Alan Tarry

21:30     Mark Bursnoll vs Andy Jarvie

22:15     Ian Underwood vs Chris Brewer

Division 5 @ Rushden

20:00     Karen Tipping vs Dave Tipping

20:45     Roger Tipler vs Sandy Thomson

21:30     Ted Dunkley vs Stuart Adams

22:15     Shaun Thomson vs Beckah Thomson

Jun
3
Mon
Northants Masters VI – Week 6
Jun 3 @ 8:00 pm – 10:30 pm

Premier Division @ The Cock ‘A’

20:00     Stephen Coleman vs Richard Botterill

20:45     Jason Neal vs Martin Atwill

21:30     Lorin Clough vs John Tyson

22:15     Damian Coates vs Andy Chambers

Division 1 @ The Red Lion

20:00     Chas Peel vs Matthew Thomson

20:45     Dave Sadler vs Simon Coleman

21:30     Jim Thomson vs Dunc Harris

22:15     Ben Foster vs Dave Evans

Division 2 @ The Cardigan Arms

20:00     Stew Greenaway vs Mary Leeming

20:45     Ian Jellis vs Keith Thomson

21:30    Jason Dunkley vs Nick Faulkner

22:15     Kevin Ayres vs Leigh Holmes

Division 3 @ The Cock ‘A’

20:00     Norm Reynolds vs Phil York

20:45     Stevie Anscombe vs Mark Dickerson

21:30     Rob Scarrott vs Iestyn Pocock

Division 4 @ Rose & Crown

20:00     Mark Bursnoll vs Ian Underwood

20:45     Jon Coe vs Chris Brewer

21:30     Tony Britten vs Alan Tarry

22:15     Andy Jarvie vs Alan Taylor

Division 5 @ Headlands

20:00     Ted Dunkley vs Shaun Thomson

20:45     Roger Tipler vs Beckah Thomson

21:30     Dave Tipping vs Sandy Thomson

22:15     Stuart Adams vs Karen Tipping

Jun
10
Mon
Northants Masters VI – Week 7
Jun 10 @ 8:00 pm – 10:30 pm

Premier Division @ Rushden Cons

20:00     Martin Atwill vs Lorin Clough

20:45     Andy Chambers vs Stephen Coleman

21:30     Richard Botterill vs Jason Neal

22:15     John Tyson vs Damian Coates

Division 1 @ The Cock ‘A’

20:00     Simon Coleman vs Jim Thomson

20:45     Dave Evans vs Chas Peel

21:30     Matthew Thomson vs Dave Sadler

22:15     Dunc Harris vs Ben Foster

Division 2 @ The Red Lion

20:00     Keith Thomson vs Jason Dunkley

20:45     Leigh Holmes vs Stew Greenaway

21:30     Mary Leeming vs Ian Jellis

22:15     Nick Faulkner vs Kevin Ayres

Division 3 @ The Cardigan Arms

20:00     Mark Dickerson vs Gary Tipping

20:45     Iestyn Pocock vs Norm Reynolds

21:30     Phil York vs Stevie Anscombe

Division 4 @ Crown & Anchor

20:00     Chris Brewer vs Tony Britten

20:45     Alan Taylor vs Mark Bursnoll

21:30     Ian Underwood vs Jon Coe

22:15     Alan Tarry vs Andy Jarvie

Division 5 @ Rose & Crown

20:00     Beckah Thomson vs Dave Tipping

20:45     Karen Tipping vs Ted Dunkley

21:30     Shaun Thomson vs Roger Tipler

22:15     Sandy Thomson vs Stuart Adams